Gdzie pojechać z psem? // Adršpach i Teplice // Czechy

Rezerwat Adrszpasko-Teplicki to jedno z najbardziej popularnych miejsc w górach Stołowych. Nic dziwnego, bo to niezwykłe miejsce. Właściwie trudno znaleźć w tych okolicach miejsca zwyczajne – to fakt. Góry te uzależniają. Jak się raz tam pojedzie, to nie można o nich zapomnieć. Są tajemnicze, ciekawe i różnorodne.

Jakiś czas temu byliśmy u czeskich sąsiadów z wizytą (swoją drogą coś nas ciągnie w te strony). Niedaleko, bo zaraz za miedzą jest naprawdę pięknie. A co najważniejsze – rezerwat można bez problemu i legalnie zwiedzić z psem (trzeba oczywiście za niego zapłacić). Dla tych, co kochają swoich czteronożnych przyjaciół to super opcja i nie lada gratka. Nie oszukujmy się, każdy z nas wie, że takich miejsc jest jak na lekarstwo. Szukając celu podróży, właśnie ten fakt przemawiał za naszym wyborem. 

Noc spędziliśmy na parkingu, aby z samego rana zwiedzić okolicę. Do wyboru są dwie trasy: dłuższa (4 km) i krótsza ( 1,5 km). Ścieżki po rezerwacie są bardzo łatwe i przyjemne, więc z powodzeniem można pokonać je z psem i z dzieckiem. Podczas wędrówki podziwiać możemy cudowne, lazurowe jeziorka i charakterystyczne dla Gór Stołowych niepowtarzalne kształty skalnych wież, labiryntów i wąwozów. Na pewno się nie zmęczymy za bardzo, a skały skutecznie osłonią nas (i psa) przed ewentualnym upałem. Jest to idealne miejsce na wspinaczkę górską i pełno tam amatorów tego sportu poprzylepianych tu i ówdzie do skalnych ścian. 

 

Skalne miasta Adršpach i Teplice 17-18 wrzesnia // 2015

No Comments

Post A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.