Droga do Nin

Droga do Nin była bardzo malownicza. Prowadziła nas stromymi zboczami tuż przy wysokich masywach górskich. Mijaliśmy z jednej strony wyspę Rab i Pag, a z drugiej Park Sieverni Velebit, a następnie Park Paklenica.

Oba parki to gratka dla miłośników wspinaczki górskiej i piechurów. My nastawiliśmy się na nadbrzeżne widoki i atrakcje.

Karlobag

Po drodze zatrzymaliśmy się w przydrożnej knajpce w Karlobag i pochłonęliśmy krewetki w cieście z frytkami (nie były wielkim rarytasem jak na 35 kun, ale głodnemu wszystko smaczy).

Nin

Minęliśmy po drodze jeszcze parę wiosek chorwackich i zacumowaliśmy samochodem w Nin. Jest to mała miejscowość, która słynie z piaszystych plaż i leczniczych błot.  Znajduje się w niej najmniejsza katedra na świecie (kościół św. Krzyża). Ma około 40 m obwodu. Wyspa na której znajdują się niewielkie fortyfikacje jest sztuczna, ale malownicza i poza sezonem spokojna. Miłośnicy sportów ekstremalnych będą usatysfakcjonowani bo jest tu spot kajtowy. Jutro ma wiać, zatem zostaniemy tu na dłużej. Michała latawiec już się niecierpliwi, a sam Michał tupta nóżkami na myśl o jutrzejszym pływaniu. Wiecej zdjęć

No Comments

Post A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.